Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2007

Το Αήττητο Στην Ξάνθη...

0-3
Όπως φαίνεται έχουμε πάρει τον αέρα των ξανθιωτών. Μετά απο την περσινή νίκη που μας κράτησε στην κατηγορία και φέτος κερδίσαμε μέσα εκεί με το άνετο 0-3.
Αν ο αγαπητός κύριος Εμερσον δεν έκανε τόσες μαλακίες μαζεμένες στο πρώτο ημίχρονο , το σκορ θα ήταν ακόμη μεγαλύτερο.
Η ξάνθη σε καμμιά περίπτωση του αγώνα δεν κατάφερε να ανακόψει τις αντεπιθέσεις της ομάδας μας.
Τα γκολάκια τα πέτυχαν ο μικρός της ομάδας ο Παπαδόπουλος με ένα εξαίσιο, άπιαστο, μοναδικό, υπέροχο σουτ αρκετά έξω απο την περιοχή.
Το δέυτερο και το τρίτο τα πέτυχε ο Χλωρός στο δεύτερο ημίχρονο ολοκληρώνοντας επιτυχημένα τις αντεπιθέσεις που έβγαλε ο Ηρακλής , κάτι που δεν κατάφερε να κάνει στο πρώτο ημίχρονο ο Έμερσον που έχασε την ευκαιρία να σκόράρει για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι...
Με αυτήν την νίκη η ομάδα φτάνει τους 13 βαθμούς με 3 νίκες 4 ισοπαλίες και 2 ήττες.